KP PSP w Policach testuje respiratory


KP PSP w Policach w ramach współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie testuje prototypy respiratorów...

Komenda Powiatowa PSP w Policach podjęła współpracę z Katedrą Technologii Wytwarzania Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Podpisane porozumienie o współpracy naukowo-technicznej obejmuje możliwość testowania prototypów urządzeń do wspomagania oddychania lub prowadzenia oddechu zastępczego
u poszkodowanych wymagających sztucznego oddychania.

Do testów przeznaczono dwa respiratory przystosowane do pracy zarówno na miejscu zdarzenia, jak i podczas transportu. Urządzenia można zasilać z gniazda zapalniczki 12V, a jeden z nich posiada wbudowany akumulator pozwalający na bezprzewodową pracę przez około 90 minut. Zapewniono również regulację w zakresie częstotliwości prowadzonego oddechu oraz ilości wtłaczanego powietrza, które można dodatkowo wzbogacić lub zastąpić tlenem medycznym z butli.

Urządzenia wykonano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 - "Odpowiedzialny społecznie Proto_lab". Liderem tego projektu i autorem prototypów jest dr. inż. Marcin Królikowski.

Udostępniony w ramach badań sprzęt testowany jest przez ratowników wszystkich zmian służbowych JRG w Policach w ramach prowadzonego doskonalenia zawodowego, a ocena obejmuje przydatność do stosowania w ramach prowadzonych działań ratowniczych.Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2021 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: PaweÅ‚ PacaÅ‚a :: powered by: ppPORTAL ::