Interwencje białogardzkich strażaków 19.08.2020 r.


19 sierpnia 2020 roku białogardzcy strażacy...

19 sierpnia 2020 roku ok. godz. 17.00  na skrzyżowaniu ulic Koszalińskiej i 1 Maja w Białogardzie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Prawdopodobnie w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu zderzyły się Skoda Octavia i Audi A4.  W chwili dojazdu zastępów strażackich na miejscu zdarzenia znajdowały się Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i usunięciu powypadkowych wycieków płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu.  Kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach brały udział: JRG w Białogardzie, ZRM, Policja. Straty w pojazdach oszacowano na 30 tys. zł. 

O godzinie 20.11 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Białogardzie został zaalarmowany o tym, że w pociągu wjeżdżającym na stację kolejową w Białogardzie pasażer ma zakleszczony palec w oknie przedziału wagonowego. Zastępy strażaków wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego udały się na miejsce zdarzenia, gdzie 33 letni mężczyzna podczas zamykania okna przytrzasnął zamkiem środkowy palec prawej ręki. Ratownicy przy pomocy elektronarzędzi oraz podręcznego sprzętu burzącego dokonali częściowego demontażu zabudowy okna i wycięcia zamka. Po uwolnieniu ręki pasażera ZRM udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy.

 

Opracowanie: Jacek Twardoń

Zdjęcia: archiwum KP PSP w BiałogardzieGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: PaweÅ‚ PacaÅ‚a :: powered by: ppPORTAL ::