Niebezpieczne pożary w powiecie białogardzkim


6 sierpnia 2020 roku na terenie powiatu białogardzkiego...

6 sierpnia 2020 roku na terenie powiatu białogardzkiego doszło do dwóch niebezpiecznych pożarów. Pierwszy wybuchł około godziny 12.50 w miejscowości Podborsko, paliły się nieużytki w obrębie nasypu kolejowego na powierzchni 0,05 ha. W celu prowadzenia działań gaśniczych konieczne było ograniczenie ruchu pociągów na trasie Białogard – Szczecinek. Strażacy z JRG w Białogardzie i OSP w Tychowie szybko ugasili pożar hydronetkami i podręcznym sprzętem gaśniczym.

Drugi pożar powstał około godziny 14.15 w miejscowości Klępino Białogardzkie. Paliło się zboże na pniu w na powierzchni około 0,5 ha. Po przyjeździe jednostek podano 5 prądów wodnych na ogniska pożaru oraz przy wykorzystaniu ciągników rolniczych oborano teren działań. Przyczyna pożaru nie została ustalona, a straty oszacowano na 20 tys. zł. W działaniach brało udział 7 zastępów gaśniczych z 29 strażakami z jednostek: JRG PSP w Białogardzie, OSP w  Tychowie, OSP w Rogowie, OSP w Kościernicy OSP w Tychowie. 

Opracowanie: Jacek Twardoń

Zdjęcia: archiwum KP PSP w BiałogardzieGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::