KP PSP Kołobrzeg


Wypadek dwóch autokarów i BUS-a pomiędzy Dźwirzynem i Rogowem

W niedzielny wieczór, tuż przed godziną 19:00, dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło na pograniczu dwóch powiatów, pomiędzy Dźwirzynem i Rogowem. Z relacji osób zgłaszających zdarzenie w wypadku uczestniczyły dwa autokary i osobowy BUS. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z obu powiatów oraz pozostałe służby ratownicze. Po przybyciu na miejsce i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że w wypadku poszkodowanych zostało kilkanaście osób w tym również dzieci. Łącznie w usuwaniu zdarzenia, na początku uznanego jako masowe a później mnogie, zaangażowanych było 18 zastępów PSP i OSP z powiatów kołobrzeskiego i gryfickiego,  zespoły ratownictwa medycznego w tym dwa śmigłowce LPR, ratownicy z WOPR oraz policjanci. Na miejsce zdarzenia przybyli również Wojewoda Zachodniopomorski oraz Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie.

Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy, udzielanej przez wszystkie obecne na miejscu służby, obyło się tym razem bez ofiar śmiertelnych. W wypadku ogółem poszkodowanych zostało 14 osób. W większości przypadków to urazy głowy i kończyn, stłuczenia i rany powierzchowne. Dwie najciężej ranne, kobieta i dziecko,  zostały przetransportowane do szpitali przez LPR. Działania ratownicze trwały do późnych godzin wieczornych. Czynności związane z ustaleniem okoliczności i przyczyny wypadku prowadzi prokuratura i policja.

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Azierski

Zdjęcia: Michał Świderski (www.e-kg.pl)Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::