Powiat drawski: Dowódca US ARMY w KP PSP Drawsko Pomorskie


Pułkownik Scott O"Neil przedstawił plan ćwiczeń wojsk NATO...

W dniu 26 maja 2020 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim gościli delegację wojsk armii Stanów Zjednoczonych Ameryki z dowódcą 2 Brygady 3 Dywizji Piechoty pułkownikiem Scotem O”Neil na czele.

Spotkanie w szczególności dotyczyło wchodzących w zaawansowaną fazę ćwiczeń wojsk sojuszniczych NATO pod kryptonimem Defender Europe 20 Plus, które w czerwcu realizowane będą na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

W związku z epidemią COVID-19 zaplanowane na wcześniejsze miesiące zadania zostały skorygowane i w znacznym stopniu ograniczone.

Pułkownik O’Neal poinformował o możliwych utrudnieniach na lokalnych drogach w związku z transportami pojazdów wojskowych, które będą kierowane na teren poligonu drawskiego, a także specyfiką przewidzianych do realizacji zagadnień szkoleniowych.

W trakcie spotkania, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim bryg. Paweł Dymecki omówił dotychczasową współpracę oraz przedstawił możliwości realizacji przewidzianych w ramach ćwiczeń wojsk NATO zadań dla Państwowej Straży Pożarnej.

Po zakończeniu narady w świetlicy szkoleniowej, delegacja wojsk USA zapoznała się z wyposażeniem i możliwościami ratowniczymi KP PSP Drawsko Pomorskie.

W przyjacielskiej atmosferze pomiędzy strażakami PSP i żołnierzami USA nastąpiła wymiana pamiątkowych statuetek oraz padło zapewnienie ścisłej współpracy w zakresie minimalizacji potencjalnych zagrożeń.

 

Text: st. kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko PomorskieGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::