KP PSP Szczecinek


Przejście na zaopatrzenie emerytalne mł. kpt. Mariusza Rychtera

22 maja 2020 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Szczecinku odbyło się uroczyste pożegnanie ze służbą odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne mł. kpt.  Mariusza Rychtera.

 Mł. kpt. Mariusz Rychter – z pożarnictwem związany jest od 19 lat. W dniu 15 września 2001 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku zajmując następujące stanowiska: stażysta, młodszego ratownika, ratownika, starszego ratownika, dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany i ostatnio dowódcy zmiany.

Przez cały okres służby w strukturach pożarniczych dał się poznać jako strażak szanujący mundur i dobre imię służby, dbający o tradycje pożarnicze, stojący na straży dyscypliny służbowej, a także bezpieczeństwa wielu szczecineckich strażaków.

Dowodząc działaniami ratowniczymi wykazywał się wysokimi umiejętnościami kierowania zespołem. W trudnych sytuacjach zachowywał równowagę, nie ulegał presji, co przekładało się na podejmowanie szybkich i trafnych decyzji.

Mł. kpt. Mariusz Rychter kilkukrotnie reprezentował kadrę województwa zachodniopomorskiego w Mistrzostwach Polski w sporcie pożarniczym. W szczecineckiej komendzie przez wiele lat pełnił funkcję nieetatowego trenera kadry reprezentującej Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku w zawodach pożarniczych szczebla wojewódzkiego.

Za szczególne zaangażowanie w wykonywanie czynności służbowych nagrodzony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, a także wielokrotnie nagradzany przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku. Odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.

Wyrażając uznanie za dotychczasową rzetelną służbę mł. kpt. Mariusza Rychtera, życzę mu satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku, siły i wytrwałości w realizacji planów na przyszłość, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Opracowanie:  st. asp. Marta Bakalarz 

Zdjęcia: asp. Łukasz StaciwaGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: PaweÅ‚ PacaÅ‚a :: powered by: ppPORTAL ::