KP PSP Sławno


Wybuch gazu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym

17 maja 2020r., o godzinie 08:06 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o wybuch gazu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Sławnie przy ul. Bolesława Prusa.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, stwierdzono  uszkodzoną część budynku mieszkalnego w zabudowie szeregowej. Na jezdni przed budynkiem znajdował się porozrzucany gruz wraz z elementami konstrukcyjnymi, przed wejściem do budynku stała osoba poszkodowana (mężczyzna), który z licznymi obrażeniami został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego, następnie przybyły na miejsce zdarzenia śmigłowiec LPR poszkodowanego przetransportował do szpitala w Gryficach.

W wyniku powstałych uszkodzeń część budynku wraz z lokalami mieszkalnymi została wyłączona z użytkowania do czasu przeprowadzenia ekspertyzy. Na miejsce zdarzenia przybyli: Komendant Powiatowy PSP w Sławnie, przedstawiciele Urzędu Miasta Sławno, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Sławnie.

W działaniach udział brały 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej , 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Policja, która prowadzi dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania zdarzenia.

opracował: kpt. Damian Tomczyk                     zdjęcia: KP PSP SławnoGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2021 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: PaweÅ‚ PacaÅ‚a :: powered by: ppPORTAL ::