Tragiczny wypadek


KP PSP Świdwin

W dniu 17.01.2020 r. ok godz. 9:11 w okolicach miejscowości Trzciana, na trasie Sławoborze-Mysłowice doszło do tragicznego wypadku z udziałem samochodu dostawczego i ciągnika siodłowego z naczepą. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierowca samochodu ciężarowego znajdował się poza pojazdem i nie wymagał pomocy medycznej. W samochodzie dostawczym znajdowały się dwie nieprzytomne osoby: pasażerka i uwięziony kierowca. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zamknięciu drogi. Po sprawdzeniu podstawowych czynności życiowych i stwierdzeniu braku tętna i oddechu, ewakuowano kobietę z pojazdu i przystąpiono do RKO. Jednocześnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do drugiej poszkodowanej osoby i przystąpiono do RKO. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM przejął poszkodowanych. Lekarz LPR stwierdził zgon u dwóch osób. Zorganizowano objazdy i kierowano ruchem. Dalsze czynności prowadzi Policja z Prokuraturą.

 

W działaniach udział brały: JRG Świdwin, OSP Sławoborze,  OSP Powalice, OSP Rokosowo, Policja, Pogotowie Ratunkowe: ZRM i LPR, Prokurator. 


Opracowanie: mł. ogn. Agata Rakowska

Zdjęcia: mł. bryg. Arkadiusz BudzyńskiGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::