KP PSP Sławno


Podejrzana beczka z substancją

14 listopada br., o godzinie 09 : 43 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o podejrzanej beczce z substancją w piwnicy budynku mieszkalnego w Sławnie, przy ul. Mieszka I. Po  przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zbiornik z substancją niebezpieczną znajdującą się w piwnicy budynku mieszkalnego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, lokalizacji niebezpiecznej substancji oraz ewakuacji mieszkańców z kompleksu budynków. Niebezpieczna substancja została przekazana firmie utylizacyjnej Green Energy w celu zabezpieczenia i usunięcia z miejsca zdarzenia.

W działaniach udział brały 4 zastępy z JRG Sławno, pluton chemiczny z JRG 2 Koszalin, zastęp OSP Sławsko oraz Policja. Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele:  CZK Miasta Sławno, CZK Powiatu Sławieńskiego, MPGKiM Sławno oraz Sanepidu.


opracował: kpt. Damian Tomczyk                     zdjęcia: asp. Adam WidziajłoGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2019 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::