Powiat drawski: "Razem bezpieczniej" - happening bezpieczeństwa w Nowym Worowie!


Przekazaliśmy 70 detektorów tlenku węgla, 20 apteczek pierwszej pomocy oraz 80 zestawów odblaskowych...

W dniu 31 sierpnia 2019 roku na terenie boiska sportowego w Nowym Worowie gm. Złocieniec odbył się happening bezpieczeństwa przeprowadzony w ramach realizacji projektu "Organizacja cyklu szkoleń i warsztatów tematycznych wpływających na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu drawskiego oraz turystów”.

Organizatorem happeningu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Stowarzyszenie ŻAREK oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Worowie.

Dzięki realizacji happeningu w trakcie dożynek gminnych cieszących się dużym zainteresowaniem ludzi, odbiorcami zadania byli nie tylko mieszkańcy Nowego Worowa, ale również całej Gminy Złocieniec.

W trakcie happeningu, każdy odbiorca mógł wziąć udział w przygotowanych konkurencjach, a po ich zaliczeniu nagradzany był detektorami tlenku węgla, zestawami odblaskowymi lub innymi elementami wpływającymi na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Odbiorcy zadania w ramach happeningu bezpieczeństwa mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, dowiedzieć czym jest tlenek węgla i jakie stwarza zagrożenia oraz dlaczego po zmroku należy nosić elementy odblaskowe.

Dodatkowo każda z osób uczestniczących w happeningu mogła zapoznać się z wyposażeniem wozów pożarniczych.

W trakcie happeningu łącznie na rzecz mieszkańców powiatu drawskiego i wypoczywających tutaj turystów bezpłatnie przekazano 70 detektorów tlenku węgla, 20 apteczek pierwszej pomocy oraz 80 zestawów odblaskowych.

Realizacja zadania odbyła się na podstawie dofinansowania uzyskanego przez Stowarzyszenie ŻAREK w ramach „PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020” (2019 r.) .

Cel szczegółowy: Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa.


Text: st. kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko PomorskieGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: PaweÅ‚ PacaÅ‚a :: powered by: ppPORTAL ::