Nowy sprzęt do ratownictwa na drogach dla strażaków z Wałcza


W ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” prowadzonego przez Komendę Główną PSP, Wałecka KP PSP wzbogaciła się o nowy sprzęt do ratownictwa na drogach.

Na wyposażenie strażaków z Wałcza trafiły komplety narzędzi hydraulicznych o zwiększonym potencjale do ratownictwa drogowego. W skład zestawu wchodzą 24 różnego rodzaju urządzenia które usprawnią prowadzenie akcji na drogach. Są to m.in. pompa hydrauliczna, rozpieracze, nożyce do cięcia karoserii pojazdów, pompy, pokrowce, maty, osłony, zestawy oświetleniowe, piły do metalu i szyb, zestawy do stabilizacji pojazdów, komplety do wyważania drzwi, parawan do zasłaniania ofiar wypadków oraz podest do prowadzenia akcji przy pojazdach ciężarowych. Użytkowanie nowego sprzętu wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dzięki usprawnieniu możliwości ewakuacji osób poszkodowanych w wypadkach oraz likwidacji skutków powstałych zagrożeń. Spowoduje to również wzrost efektywności systemu ratownictwa na drogach realizowanego przez jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą KP PSP w Wałczu.

Opracowanie: st. sekc. Robert Nowicki  KP PSP w Wałczu

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Wałczu

 Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2020 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::