Pożar składowiska opon w Kłębowcu


2 marca 2019 r. o godzinie 3:46 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu odebrał zgłoszenie o pożarze na składowisku opon w miejscowości Kłębowiec na terenie Gminy Wałcz.

Na miejsce zostały zadysponowane zastępy gaśnicze z powiatu wałeckiego oraz z powiatów szczecineckiego, pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego a także kontener ze środkiem pianotwórczym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 ze Szczecina. W sumie w działaniach gaśniczych uczestniczyło 23 zastępy straży pożarnej - 74 strażaków.

            Ogólny obszar składowiska to 10 tysięcy m2. Działania strażaków polegały na obronie części składowiska przed rozprzestrzeniającym się ogniem, odrzucaniu opon, których nie objął ogień i  podawaniu środków gaśniczych na ognisko pożaru. Skuteczność gaszenia wodą materiałów pochodzenia syntetycznego jest ograniczona, z kolei piana jest szybko niszczona przez wysoką temperaturę. Działania gaśnicze realizowane były w utrudnionych warunkach  ze względu na wysoką temperaturę panującą na miejscu zdarzenia.

Spaleniu uległy opony na powierzchni ok 250 m2 składowiska.

Opracowanie: kpt. Mirosław Gruchot  KP PSP w Wałczu

Zdjęcia: archiwum KP PSP w WałczuGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2019 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::