Powiat drawski: Kolejne czujki na straży bezpieczeństwa!


50 detektorów tlenku węgla trafiło do mieszkańców Złocieńca....

W dniu 28 października 2018 roku w Złocieńcu odbyła się kolejna akcja rozdawania detektorów tlenku węgla.

Podobnie jak poprzednie akcje, tak i ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.

Dokładnie o godzinie 10.30 przedstawiciele Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu, a także członkowie Stowarzyszenia ŻAREK funkcjonującego przy KP PSP Drawsko Pomorskie rozpoczęli happening bezpieczeństwa.

Każdy, kto chciał otrzymać detektor tlenku węgla musiał zmierzyć się z kilkoma przygotowanymi wcześniej założeniami.

W szczególności obejmowały one udzielanie pierwszej pomocy ofiarom zatruć tlenkiem węgla, wypadków komunikacyjnych oraz zagadnienia ogólne dotyczące tego śmiercionośnego gazu.

Po zaliczeniu wszystkich stacji i rozwiązaniu testu wiedzy o tlenku węgla uczestnicy happeningu otrzymywali bezpłatne detektory tlenku węgla.

Działania realizowano w ramach programu "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" zaś sama impreza była doskonała okazją do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo w okresie zimowym.

W przeprowadzonej w Złocieńcu akcji rozdano łącznie 50 detektorów tlenku węgla, które w sposób bezpośredni przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Złocieniec.

 

Text: st. kpt. Andrzej Podolak

Foto: KP PSP Drawsko PomorskieGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2019 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::