Dwa groźne wypadki i pożar w powiecie białogardzkim


28 września 2018 r. ok. godz. 16.20 w pobliżu miejscowości...

28 września 2018 r. ok. godz. 16.20 w pobliżu miejscowości Słonino w powiecie białogardzkim doszło do groźnego wypadku samochodu osobowego. W wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu Audi A4 kierowane przez 59 letniego kierowcę wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem sił ratowniczych. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej i odłączeniu akumulatora w pojeździe. Wycieki płynów eksploatacyjnych usunięto przy pomocy sorbentu. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł poszkodowanego do szpitala. W działaniach brały udział: JRG w Białogardzie, ZRM i Policja. Straty oszacowano na 15 tys. zł. 

29 września 2018 r. ok. godz. 6.00 w Kamosowie samochód osobowy Seat Ibiza wypadł z drogi do wypełnionego wodą  przydrożnego rowu. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia służb ratowniczych pojazd znajdował się na dachu, a wewnątrz nie było osób poszkodowanych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy pomocy wyciągarki postawili pojazd na kołach. W działaniach brały udział: JRG w Białogardzie, ZRM i Policja. Straty oszacowano na 3 tys. zł. 

29 września 2018 r. ok. godz. 17.30 na ul. Mestwina w Białogardzie  doszło do groźnego pożaru altany działkowej. Do działań gaśniczych zostały zadysponowane 2 zastępy strażaków z JRG w Białogardzie. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że cała powierzchnia altany objęta jest pożarem, a wewnątrz doszło do wybuchu turystycznej butli gazowej. Będący na miejscu właściciel obiektu podjął nieskuteczną próbę gaszenia pożaru doznając poparzeń obu dłoni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań i podaniu prądu wody na palący się obiekt. Poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej polegającej na założeniu opatrunków hydrożelowych i bandaży na oparzone dłonie. Po lokalizacji pożaru dokonano częściowej rozbiórki przepalonych elementów konstrukcyjnych oraz przeszukano pogorzelisko. Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się otwartym ogniem, a straty oszacowano na 8 tys. zł.

Opracowanie: Jacek Twardoń

Zdjęcia: archiwum KP PSP w BiałogardzieGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2019 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::