Powiat drawski: Kolejne detektory tlenku węgla trafiły do mieszkańców Czaplinka!


W trakcie happeningu rozdano łącznie 50 detektorów tlenku węgla, 200 kamizelek....

W dniu 2 września 2018 roku na czaplineckim rynku odbył się happening bezpieczeństwa, którego organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku oraz Stowarzyszenie ŻAREK.

W ramach realizacji projektu „Na zdrowie!”, na który Stowarzyszenie ŻAREK otrzymało dofinansowanie na wykonanie zadania publicznego powiatu drawskiego w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego zaplanowano szereg zadań, a za ich prawidłowe wykonanie każdy uczestnik mógł wylosować detektor tlenku węgla i inne nagrody.

W trakcie happeningu, każdy odbiorca mógł wziąć udział w przygotowanych konkurencjach, a po ich zaliczeniu nagradzany był detektorami tlenku węgla, zestawami odblaskowymi lub innymi elementami wpływającymi na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Mieszkańcy Czaplinka oraz inne przebywające na rynku osoby, w ramach happeningu mogły nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zapoznać się z wyposażeniem wozów pożarniczych, zobaczyć panoramę Czaplinka z kosza podnośnika strażackiego, zasmakować się w strażackiej grochówce a także zmierzyć się z ponad 8 metrowa ścianka wspinaczkową.

W trakcie happeningu rozdano łącznie 50 detektorów tlenku węgla, 200 kamizelek i czapek odblaskowych oraz kilkaset innych drobnych gadżetów.

 Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2019 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::