Powiat drawski: Razem na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego!


Kolejne działania strażaków, policjantów i członków Stowarzyszenia Żarek...
W dniu 20 czerwca 2018 roku na terenie powiatu drawskiego przeprowadzone zostały działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W realizację projektu zaangażowani zostali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, Komisariatu Policji w Czaplinku oraz członkowie Stowarzyszenia Żarek.
Działania realizowane były w ramach zadania publicznego Gminy Drawsko Pomorskie organizacja działań w zakresie ratownictwa i ochrony mieszkańców Miasta i Gminy Drawsko Pomorskie pod tytułem „BEZPIECZNI DRAWSZCZANIE”.
W ramach podejmowanych czynności na drogach powiatu drawskiego prowadzone były kontrole kierujących samochodami, motocyklami, rowerami oraz w stosunku do pieszych.
W wyniku podjętych działań ujawniono szereg wykroczeń drogowych za popełnienie, których odbiorcy mieli do wyboru przyjęcie mandatu lub poświęcenie kilku chwil na naukę udzielania pierwszej pomocy i rozmowę dotycząca zagrożeń czyhających na drodze.
Po wykonaniu wskazanych przez organizatorów czynności ratowniczych, kierowcy oraz pasażerowie pojazdów a także rowerzyści i piesi otrzymywali kamizelki odblaskowe, breloki ratownicze, zbijaki do szyb, ulotki informacyjne zawierające porady jak bezpiecznie wypoczywać w okresie wakacji oraz opracowane przez członka Stowarzyszenia Żarek książeczki pt. „PORADNIK MŁODEGO BOHATERA”.
W większości przypadków z uśmiechem na twarzy ruszali w dalsza podróż, życząc sobie i innym użytkownikom drób bezpiecznych wakacji.
Niestety, w kilku przypadkach w związku z wagą popełnionych wykroczeń policjanci zmuszeni byli podjąć stosowne czynności służbowe i rozliczyć kierowców zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Text i foto: st. kpt. Andrzej Podolak


Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2019 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::