Powiatowe Obchody Dnia Strażaka


KP PSP Łobez

Dzień strażaka to czas uhonorowania ciężkiej pracy strażaków, dlatego w dniu 6 maja w Resku przeprowadzono Powiatowe Obchody Dnia Strażaka na które stawili się wszyscy strażacy powiatu łobeskiego (zawodowi jak i ochotnicy), którzy każdego dnia stoją na straży bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki na placu przy Urzędzie Miejskim w Resku, z którego strażacy i zaproszeni goście wyruszyli do kościoła parafialnego w Resku, w którym odbyła się msza w intencji strażaków. Mszy św. przewodniczył ks. Marian Kaptur - proboszcz parafii rzymskokatolickiej p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Resku wraz z ksRyszardem Szymanikiem proboszczem parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Płotach.

Po zakończeniu mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami Reska w kierunku placu miejskiego. Przejściu towarzyszyły marsze strażackie w wykonaniu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Płotach. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku i przeglądu pododdziałów strażackich przez Szefa Kancelarii Prezydenta RP - Panią Minister Halinę Szymańską. Następnie podniesiono flagę państwową i odegrano Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkich zaproszonych gości przywitał mł. bryg. Jarosław Tomczyk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - bryg. Marek Popławski, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego - druh Krzysztof Paluch  Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego - druh Tadeusz Szczepański, Starosta Łobeski – Pan Paweł Marek, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu łobeskiego, przedstawiciele samorządów, prezesi Zarządów Oddziałów Miejskich i Gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przedstawiciele służb mundurowych współpracujących na co dzień z KP PSP Łobez, a także licznie zgromadzone rodziny strażaków jak i mieszkańcy powiatu.

Wszyscy przemawiający na czele z Panią Minister dziękowali strażakom za trud włożony w codzienną służbę. Uwieńczeniem tych podziękowań było uhonorowanie strażaków z szeregów PSP i OSP odznaczeniami, wyróżnieniami oraz awansami na wyższe stopnie służbowe.

Po złożeniu meldunku o zakończeniu uroczystej akademii rozpoczęto piknik strażacki. Przygotowano stoiska promocyjne, gdzie oprócz komendy powiatowej PSP w Łobzie swój sprzęt prezentowały jednostki OSP powiatu łobeskiego. Na terenie pikniku można było zobaczyć pojazdy pożarnicze, zapoznać się ze sprzętem używanym przez strażaków, użyć go własnoręcznie, wziąć udział w licznych konkursach. Dla odwiedzających przygotowano strażacki poczęstunek na którym nie zabrakło słynnej na cały powiat strażackiej grochówki. Najmłodsi mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej czy dmuchanych zjeżdżalni.


Opracowanie: mł.bryg. Jacek Dziurdz KP PSP Łobez

Zdjęcia: UM Resko, Nowy Tygodnik ŁobeskiGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2019 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::