KP PSP Świdwin


Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Połczyn-Zdrój

W dniu 03 marca 2018 r. o godzinie 5:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdwinie wpłynęła informacja
z WCPR o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Połczyn-Zdrój. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar dachu budynku jednorodzinnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu (jeden prąd wprowadzono do wewnątrz budynku drugi na zewnątrz). Wykonano prace rozbiórkowe polegające na demontażu płyt rygipsowych i usunięciu wełny mineralnej w celu dotarcia do palącej się więźby dachowej. Tlące się elementy konstrukcyjne usunięto i dogaszono na zewnątrz. Przybyły na miejsce ZRM przebadał osoby zamieszkujące budynek - nie stwierdzono potrzeby hospitalizacji.

W działaniach barły udział: 4 zastępy JRG Świdwin, 2 zastępy OSP Połczyn-Zdrój,1 zastęp OSP Zajączkówko,  pogotowie ratunkowe, policja, pogotowie energetyczne, z-ca burmistrza miasta Połczyn-Zdrój.

Tekst. st. sekc. Agata Rakowska

Zdjęcia: KP PSP ŚwidwinGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::