Powiat drawski: Przekazaliśmy kolejne 50 detektorów tlenku węgla.....


Do mieszkańców Złocieńca trafiły kolejne detektory tlenku węgla....

W dniu 29 października 2017 roku w Złocieńcu odbyła się kolejna akcja rozdawania detektorów tlenku węgla. Podobnie jak poprzednie akcje, tak i ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.

Dokładnie o godzinie 12.00 przedstawiciele Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu oraz członkowie Stowarzyszenia ŻAREK funkcjonującego przy KP PSP Drawsko Pomorskie rozpoczęli happening bezpieczeństwa.

Z uwagi na złe warunki atmosferyczne, tym razem happening zorganizowany został w pomieszczeniach garażowych Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu.

Każdy, kto chciał otrzymać detektor tlenku węgla musiał zmierzyć się z kilkoma przygotowanymi wcześniej założeniami.

W szczególności obejmowały one udzielanie pierwszej pomocy ofiarom zatruć tlenkiem węgla, wypadków komunikacyjnych oraz zagadnienia ogólne dotyczące tego śmiercionośnego gazu.

Po zaliczeniu wszystkich stacji i rozwiązaniu testu wiedzy o tlenku węgla uczestnicy happeningu otrzymywali bezpłatne detektory tlenku węgla.

Obok wręczania tych jakże ważnych urządzeń detekcyjnych, dzieci przybyłe na happening otrzymywały różnorodne upominki i gadżety.

Zakup detektorów oraz przeprowadzenie happeningu możliwy był dzięki dofinansowaniu i wsparciu, jakie Stowarzyszenie ŻAREK otrzymało od Powiatu Drawskiego w ramach zadania publicznego ochrona i promocja zdrowia na realizację projektu „STAWIAM NA BEZPIECZEŃSTWO” oraz zakupowi części detektorów i upominków przez strażaków z OSP Złocieniec.

W przeprowadzonej w Złocieńcu akcji rozdano łącznie 50 detektorów tlenku węgla, które w sposób bezpośredni przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Złocieniec.

 
Text: kpt. Andrzej Podolak
Foto: kpt. Andrzej Podolak, OSP Złocieniec


Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::