KP PSP Sławno


„ Kręci mnie bezpieczeństwo ”
          10 sierpnia br.,  o godz. 10:00, w Awanporcie w  Darłowie została przeprowadzona kolejna akcja w ramach kampanii „ Kręci mnie bezpieczeństwo ”. Kampania ta organizowana jest pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

          Wakacje to czas zabawy i wypoczynku na koloniach, obozach, wczasach rodzinnych. Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest gwarancją spokojnego pobytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

          W akcji udział wzięli: strażacy z Posterunku Państwowej Straży Pożarnej w Darłowie oraz funkcjonariusze Policji.

          Podczas spotkania omawiane były zagrożenia, z jakimi można się zetknąć podczas wypoczynku letniego. Przekazano kilka cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, podkreślając wielokrotnie, że należy korzystać z kąpieli w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Przedstawiono również zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zapoznano z pracą strażaków oraz zaprezentowano i omówiono sprzęt ratowniczy będący na ich wyposażeniu.

          Celem przedsięwzięcia było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu.

Tekst: st. kpt. Piotr Słupski

Zdjęcia: KP PSP SławnoGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::