Wypadki na drogach powiatu białogardzkiego


5 sierpnia 2017 r. doszło do dwóch groźnych wypadków na drogach...
       

5 sierpnia 2017 r. doszło do dwóch groźnych wypadków na drogach powiatu białogardzkiego. O godzinie 12.05 w Białogardzie na ulicy Kołobrzeskiej w karambolu brało udział pięć pojazdów osobowych. Prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu zderzyły się Nissan Qashqai, Alfa Romeo, Skoda CityGo, Citroen C4 i VW Passat. Pojazdami poruszało się w sumie czternaście osób, wszystkie w chwili dojazdu służb ratowniczych znajdowały się poza pojazdem. Pięciu osobom poszkodowanym w tym dwójce dzieci pomocy udzieliły Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów straży pożarnej przybyłych na miejsce wypadku polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów  i kierowaniu ruchem drogowym. Wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdów zebrano przy użyciu sorbentu. W działaniach brały udział: dwa zastępy z JRG w Białogardzie, jeden zastęp z OSP w Karlinie, Policja i  ZRM. Straty w pojazdach oszacowano na 40 tys. zł. 

Drugi wypadek wydarzył się o godzinie 20.05 w miejscowości Moczyłki. Również, w tym wypadku przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu . W zdarzeniu brały udział dwa samochody: Volvo S60 i Volvo S40. Pojazdami poruszało się w sumie pięć osób w tym dziecko w wieku 10 lat z wyraźnymi objawami przebywania pod wpływem zdarzenia. Strażacy udzielili chłopczykowi wsparcia psychicznego i podarowali mu misia ratownika. Celem wykluczenia urazów dziecko zostało przebadane przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i wstrzymali ruch pojazdów do czasu przybycia Policji. W działaniach brały udział: dwa zastępy z JRG w Białogardzie, ZRM i Policja. Straty w pojazdach oszacowano na 21 tys. zł. 

 

Opracowanie: Jacek Twardoń

Zdjęcia: archiwum KP PSP w BiałogardzieGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::