KP PSP Świdwin


Wizyta przedszkolaków

       W dniach 11 oraz 19 maja 2017 r. odwiedziły naszą Komendę dzieci z Punktu Przedszkolnego ,,Bolek i Lolek” ze Słonowic oraz grupa Biedronek z przedszkola "Pod Topolą" w Świdwinie. Spotkanie było wyśmienitą okazją do przedstawienia przedszkolakom zagadnień dotyczących ogólnokrajowej kampanii „ Kręci mnie bezpieczeństwo” a także do zapoznania ich ze specyfiką pracy strażaka, jego rolą w systemie bezpieczeństwa oraz profilaktyką w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w życiu codziennym. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania programu ,,Co zielone nie jest mi obce- znaki ewakuacyjne”.

Wiele radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz sprzętu wykorzystywanego w pracy strażaków. Największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu. Dzieciaki zwiedziły również stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach i wypadkach. Była to świetna okazja do utrwalenia pogadanki.

Na zakończenie wizyty przedszkolaków ratownicy przeprowadzili ćwiczebny alarm.

Tekst: Katarzyna Dągielska

Foto: st.asp. Wojciech Malinowski

 Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::