Powiat drawski: Groźny pożar magazynu!


Akcja gaśnicza prowadzona w ekstremalnie trudnych warunkach....

W dniu 13 lutego 2017 roku o godz.20.01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze magazynu w miejscowości Miłkowo gm. Czaplinek.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały siły i środki służb ratowniczych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji pożarowej stwierdzono, że obiekt o powierzchni ok 1800 m2 wypełniony do połowy materiałem palnym objęty jest pożarem.

Polecono zabezpieczyć miejsce zdarzenia, odłączyć dopływ mediów do obiektu, wprowadzić roty do działań w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w celu podania prądów gaśniczych oraz sprawić podnośnik hydrauliczny w celu podania z góry prądów piany gaśniczej.

Z pobliskiego stawu zorganizowano stanowisko czerpania wody z którego dostarczano wodę po pożaru.

Temperatura dochodząca do -13°C znacznie utrudniała prowadzenie akcji gaśniczej, dochodziło do licznych upadków strażaków przemieszczających się na stanowiska gaśnicze.

Zniszczeniu uległa konstrukcja dachu oraz ściany budynku magazynowego.

W pożarze nie stwierdzono osób poszkodowanych.

W działaniach ratowniczy – gaśniczych udział brało 13 zastępów straży pożarnej w tym samochód specjalny cysterna o pojemności wody 25 000 l.


Text: mł. kpt. Mateusz Waszczyk

Foto: Marcin Łukasz www.drawskopomorskie.comGaleria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::