KP PSP Kołobrzeg


"Bezpieczne ferie zimowe 2017" - ćwiczenia na lodzie


W ramach szkolenia zawodowego na zamarzniętym stawie w parku im. H. Dąbrowskiego przeprowadzone zostały trzydniowe ćwiczenia, których celem było doskonalenie postępowania podczas działań ratowniczych na zamarzniętych akwenach wodnych. W trakcie zajęć przećwiczone zostały różne warianty akcji ratowniczych m.in. z użyciem sań lodowych.


Ćwiczenia były również okazją do zapoczątkowania corocznej akcji „Bezpieczne ferie zimowe 2017”, propagującej wśród dzieci i młodzieży zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Inscenizowanym zmaganiom ratowniczym na lodzie, prowadzonym przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, przyglądali się m.in. uczniowie oraz ich opiekunowie z kołobrzeskich szkół podstawowych nr 3, 4 i 8. W trakcie symulacji działań ratowniczych omówione zostały również główne aspekty zagrożeń, z którymi spotkać się można w trakcie wypoczynku oraz zabaw na śniegu i lodzie.

Opracowanie: asp. sztab. Sławomir Stankiewicz

Zdjęcia: Michał Świderski i  KP PSP Kołobrzeg    


Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::