Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt ratownictwa technicznego i medycznego ze środków Funduszu Sprawiedliwości.W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie rozpoczęła się dwudniowa procedura podpisywania umów ze 100 gminami z województwa zachodniopomorskiego. Umowy dotyczą realizacji zadań polegających na doposażeniu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt ratownictwa technicznego i medycznego ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości będą mogły pomagać poszkodowanym, tak aby rzeczywista pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących. W ten sposób środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie.

Wysokość wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych w woj. zachodniopomorskim wyniesie 4,1 mln. zł.


Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2018 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::