Szkolenie w zakresie stabilizacji konstrukcjiW dniach 7 do 12 maja br. dwudziestoosobowa grupa strażaków z Polski uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych w Niemczech w zakresie stabilizacji konstrukcji. Szkolenie było kontynuacją programu wymiany ekspertów w dziedzinie ochrony ludności, w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności Unii Europejskiej, który ma na celu poprawę kompetencji sił ochrony ludności w UE oraz zwiększenie skuteczności wspólnych działań.

Szkolenie prowadzone było w Federalnej Szkole Służby THW w Hoya, która dysponuje przygotowanym do tego celu poligonem ćwiczebnym. Na szkoleniu wykorzystywane były różne metody stabilizacji konstrukcji budowlanych oraz stabilizacji pojazdów kołowych i szynowych. Strażacy sami dokonywali wyboru metody stabilizacji i wykonywali ją za pomocą materiałów i sprzętu udostępnionego przez Szkołę. Celem powyższego szkolenia było poznanie nowych metod w zakresie stabilizacji, wykonywanych przez służby w Europie i przekazanie zdobytej wiedzy podczas doskonalenia strażaków w Polsce. Ze strony polskiej w warsztatach uczestniczyło 16 ratowników z województwa zachodniopomorskiego i 4 ratowników z województwa dolnośląskiego. Są to strażacy z grup specjalistycznych; poszukiwawczo ratowniczych, technicznych oraz z ośrodka szkolenia PSP w Bornem Sulinowie, z którym Federalna Szkoła Służby THW współpracuje.


Galeria zdjęć:

:: Copyright (c) 2008-2017 :: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie :: projekt i wykonanie: Paweł Pacała :: powered by: ppPORTAL ::